Lazy weekend

Lazy weekend

Zajímá vás, jak se máme? Senzačně. Třeba tenhle víkend je úplně ukázkový.

V sobotu jsme kolem půl deváté vstali a pomalu se nasnídali. Pak jsme dělali takové ty věci, které se v sobotu normálně dělají, že se umyje nádobí za poslední tři dny (přijde mi, že lžičkové krize tady máme mnohem častěji než doma), vypere a vysuší. Máme pračku se sušičkou, což může vypadat jako prima vynález, ale není. Nepořizujte si sušičku. Jednak je to neekologické a neekonomické (proč máme platit provoz takového velkého stroje za něco, co se dost dobře udělá prostě samo, když se to pověsí. Druhý handicap je v tom, že tahle pračka pere nejlíp, když je skoro plná, ale suší dobře, když je skoro prázdná, takže stejně polovinu musíte vyndat a pověsit). Máme parádní balkón, na sušení prádla jak dělaný. Ale nesmíme ho tam věšet, protože zákazníci prodejny mercedesů, která je hned naproti, se pak prý nesoustředí na výběr vozu, ale na povlávající prádlo.

Spider-Man

K obědu jsme si uvařili parádní lasagne (protože takové hovězí, jaké mají tady, asi nemají nikde jinde. Ty krávy musí být fakt šťastné a musí jich být hrozně moc, jelikož je to velice levné a moc dobré). Pozdě odpoledne jsme si vyrazili do kina, poprvé za tu dobu, co jsme tady. Na nového Spider-Mana. Kamil Fila říkal, že je to dobrý, takže jsme se rozhodli mu věřit. A měl celkem pravdu. Bylo to parádně komiksově zpracované, takže se tam občas objevila bublina s tím, co kdo říká (to je někdy celkem užitečné, hodilo by se mi to hlavně když mi v práci někdo do telefonu diktuje svůj e-mail). Vlastně jsme nerozuměli jen otci a strýčkovi Spider-Mana, ostatní postavy mluvily celkem srozumitelně.

V kině jsme nebyli sami. Kromě zbytku sálu tam byl ještě Martinův kolega Ciprian z Rumunska s manželkou Michaelou. Po filmu jsme šli na pivo a povídali si o všeličems, jak se to tak v hospodě dělává.

Líná neděle

Ke snídani jsme si usmažili palačinky a cestou do kostela jsme zjistili, že už je tady tak trochu jaro. Ráno bylo příjemných 12 °C. Spousta kytek tady kvete celoročně, třeba bramboříky, vřes a měsíček, ale už jsme narazili i na první sněženky a nějaké cibule, asi narcisy.

Odpoledne podnikl Martin velkou cestu, jel na jih Dublinu a přivezl si novou kytaru. Elektroakustickou, s přední deskou z masivu. Na webu ji nabízel nějaký pán z Polska. Má moc pěkný zvuk. Je bezva, že má zase na co hrát.