Práce šlechtí!

Práce šlechtí!

Tak jsem si našla zaměstnání. Chodím tam od pondělí a zatím je to bezva, jsou tam na mě hodní. Je tam teplo, spousta sušenek a káva. Co víc člověk potřebuje, že jo.

Pracuju pro ADC College. Není to škola v běžném smyslu, i když to tak na první dobrou zní. Spíš to souvisí s Erasmem a výměnnými pobyty pro mladé lidi od 17 do 25. Když chce někdo takový bezpečně vycestovat a zkusit někde v cizině chvíli pracovat, jeho škola a ten můj podnik to může zařídit. Takhle útulné to tam máme:


Jezdí sem hlavně studenti z Německa a Rakouska, ale i z Polska nebo od nás z Čech. Naše úloha spočívá v tom, že jim zařídíme ubytování v nějaké místní rodině a práci ve firmě podle jejich zaměření (třeba ve školce, v hotelu, v kuchyni, v IT, u nějakých právníků nebo účetních, prostě tam, kde jim to bude v praxi užitečné). A oni tam pak 2-4 týdny pracují, nasávají kulturu a Guinness a jsou nesmírně obohacení.
Já osobně pro ně mám zejména shánět zaměstnání, ale taky se účastním mentoringu a různě je podporuju, třeba když se jim stýská nebo se ztratí, protože to já dobře znám.
Dělám to každý den od půl deváté do pěti. Mám bezva kolegy, jeden je z Polska, druhá z Brazílie a třetí z Německa. A rozumíme si.

Nejtěžší ze všeho je se tam dostat. Vzdušnou čarou to mám deset kilometrů, ale místní doprava je fakt zběsilá. Třeba dnes cestou z práce mi řidič dlouze vysvětloval něco, čemu jsem nerozuměla (ale jako ani trochu.). Pochopila jsem, že je někde nějaký problém. A zhruba ve dvou třetinách cesty zastavil, oznámil, že tohle je konečná a vystupovat. Naštěstí to bylo blízko sdílených kol, tak jsem prostě přesedla a dojela. Včera jsem zase jela zadarmo, protože jsem nevěděla, že v Express busech (a byla to spíš dodávka) se dá platit jen hotově a ještě to člověk musí mít přesně. Takže když jsem cpala řidiči dvacku, nechtěl. Ale řekl, že pro tentokrát mě teda sveze. Stejnou trasu jsem předchozí den jela 40 minut za 2.20 euro, a včera zadarmo v polovičním čase. No učím se. A v úterý mi Quick Pam přiveze z republiky moje kolo, takže to bude úplně jiná jízda. Už se na to velice těším.