Velikonoční karanténa

Velikonoční karanténa

Konečně máme důkaz, že je Irsko vyspělejší země než Česko.

Tedy alespoň v kvalitě photoshopovaných vtipů.

Náš premiér Leo (na fotce vlevo) se nechal zapsat do registru pomocných lékařů, takže je reálná šance, že se alespoň na čas vrátí k medicíně. Irsko evidentně potřebuje doktory víc než politiky. Jeho životní partner je praktikující lékař a jejich obě rodiny mají dlouhou tradici v lékařském povolání. Vtip z minulého článku nyní může znít, že vás bude intubovat irský premiér, pokud místo karantény budete courat venku.

Irsko prodloužilo opatření kvůli koronaviru až do pátého května. Už na konci března omezilo možnost sezení v autobusech.

Zdroj: irishtimes.com

Omezený je taky počet lidí v supermarketech. Fronty se proto tvoří venku (v uctivých rozestupech), kde to jde pod střechou. Toto omezení samozřejmě platí i pro velikonoční zajíčky.

Zdroj: @josh_ffw

V Irsku se samozřejmě koleduje jenom na Halloween. Děti na Velikonoce dostávají čokoládová vejce, která různě po domě schová právě velikonoční zajíček. Nikdo nemusí nikoho tlouct, aby něco dobrého dostal.

Roušky se na rozdíl od Česka stále nosit nemusí, tedy pokud nejste hasičské auto.

Zdroj: @DubFireBrigade

Irský prezident Higgins slaví dnes 77. narozeniny, ale jako správný a poslušný Ir, se “kuklí” doma (z anglického cocooning). Český prezident tomu říká “pyžamkový den”. Irskému prezidentovi je možné pomoci oslavit jeho narozeniny nakreslením jeho portrétu. Klidně se zapojte, můžete i vyhrát!

Website (2).png
Zdroj: drinkanddraw.ie

Plán na uvolňování restrikcí v Česku má spoustu kroků, jak jsme viděli. Některá na první pohled nedávají valný smysl, například pejsci se nového sestřihu dočkají dřív než ministr zdravotnictví, který by ho ale potřeboval ze všech nejvíc. Irský uvolňovací plán je prostý: Otevřít hospody!

Zdroj obrázku v záhlaví: smh.com.au